O nás

Tvůrce Growe Daniel Surmař po ukončení střední školy přemýšlel, co dál bude dělat. Jelikož celý život sportoval, tak se zaměřil na tuto oblast. Jeho pozornost získalo oblečení, u kterého věděl, že se nevyrábí tak kvalitně a není tak funkční, jak by mělo.
Rozhodl ušít na vlastní pěst svoje vlastní trička, které by splňovali všechny jeho kritéria založené na principech cirkulární ekonomiky: Cenová dostupnost, perfektní střih, kvalitní, funkční a inovativní materiál - lokální ruční výroba - minimalismus. Proto oslovil kamarády, kteří by mu s jeho nápadem pomohli. A tak jsme společně postupně pracovali na konceptu.
V rodinné brněnské firmě s více než 25 lety zkušeností v textilnictví, jsme našli to, co vyhovovalo všem našim požadavkům. Jejich patentované materiály splňují naši touhu po udržitelnosti, dlouhé životnosti i kvalitě. Navíc trička navrhujeme a ručně šijeme v Baťovském Zlíně, v maličké dílně jedné milé jogínky. Díky tomu všemu máme maximální kontrolu nad procesem a chceme, aby celá výroba zůstala a nadále se rozvíjela v zemi, kde bylo tohle řemeslo vždy tradicí. Lokální výroba totiž snižuje nejen ekologickou stopu způsobenou transportem, ale je i společensky zodpovědnější než převádění výroby do rozvojových zemí.
Co z toho vyplývá? Že naše produkty jsou skvělou volbou, protože nezatěžují planetu a patří mezi slow fashion kousky, které mají vysokou životnost i nadčasový design. Naše sny jsou ale větší. Sníme o tom, že se nám povede vytvořit kruh, kterým zajistíme dokonalou recyklovatelnost našich použitých produktů, které vezmeme a přetvoříme na jiné. Nadále chceme rozvíjet celou výrobu jedině v České republice. S ničím menším se nespokojíme.
 

Pilíře na kterých stavíme

Cenová dostupnost

Největší problém je že konzumní trh nabízí nekvalitní oblečení vyrobené neetickým způsobem poháněný lineární ekonomikou. Oblečení tradičních sportovních značek si kupujete až s 800% marží. Obchodní zástupci a distributoři, prodejny, marketingové náklady – to všechno jsou nákladové položky, díky kterým zaplatíte mnohonásobně vyšší cenu než je ta výrobní. Rozhodli jsme se to změnit a přinášíme vám nevídanou kvalitu a trvanlivost. To vše za stejnou cenu jako naši konkurenti. Tím chceme pozvednout textilní průmysl, který se nachází na 2. místě ve znečišťování naši planety.

Kvalita a funkčnost

Věříme, že každý má být sám sebou a měl by se tak cítit každý okamžik, proto navrhujeme a vyrábíme naše oblečení, tak aby bylo co nejpohodlnější a nejkvalitnější. V každém produktu deklarujeme vysokou životnost, funkčnost, nadčasový design, ruční výrobu, nejlepší materiály. Možná jdeme proti sobě, ale naším cílem je, aby jste si u nás nekupovali každý rok nové tričko.

Lokální a ruční výroba 

Chceme, aby celá výroba nadále zůstala a rozvíjela se v České republice, kde bylo tohle řemeslo vždy tradicí. Lokální výroba totiž snižuje nejen ekologickou stopu způsobenou transportem, ale je i společensky zodpovědnější než převádění výroby do rozvojových zemí.  Chceme ulevit planetě a tvým starostem. Naší vizí je dokonale uzavřený kruh, kdy nám po několika letech tričko odevzdáš a my jej ekologicky zrecyklujeme a využijeme pro výrobu dalšího oblečení. Nepřejeme si, aby se naše produkty dostali na skládku