Naše mise

UDRŽITELNOST A SOCIÁLNÍ ZODPOVĚDNOST

Naše mise od začátku zní jasně. Budovat zodpovědnou firmu vůči lidem a přírodě. Děláme to, co považujeme za správné a co nás baví. Udržitelnost a laskavost je budoucnost pro nás a naší planetu.

TEXTILNÍ PRŮMYSL POTŘEBUJE ZMĚNU

Současný textilní průmysl velmi znečišťuje životního prostředí. Až 3/5 z 80 miliard vyprodukovaných kusů oblečení končí každoročně na skládkách. Nejpěstovanější surovinou je bavlna. Na výrobu každého bavlněného trička se spotřebuje až 2700 litrů vody. Chemické látky užívané při pěstování se dostávají do vody, ovzduší a půdy. Kvůli fast fashion průmyslu se potýkáme s nadbytečnou produkcí nekvalitního oblečení s krátkou životností. Až 40% oblečení je vyrobeno v Číně, za kterou následuje Indie, přičemž obě dvě země se neblaze proslavily spoléháním se na levnou pracovní sílu v dílnách. Dělníci jsou tam běžně vystaveni nebezpečným pracovním podmínkám, nelidské pracovní době, to vše za mzdu, která nezaručuje ani minimální důstojnost života.

To vše vede k neuspokojení poptávky po kvalitním zboží. Už teď producenti nemohli vyhovět nárokům společnosti a dokonce ani nedokázali vyrobit dostatečné množství přírodních vláken. Do roku 2030 může chybět až 40% vody  pro pěstování surovin. Rozhodli jsme se to změnit.

PRACUJEME NA 3 PILÍŘÍCH

1. KVALITNÍ PRODUKTY

Věříme, že každý má být sám sebou a měl by se tak cítit každý okamžik, proto navrhujeme a vyrábíme naše oblečení, tak aby bylo co nejpohodlnější a nejkvalitnější. V každém produktu deklarujeme vysokou životnost, funkčnost, nadčasový design, ruční výrobu, nejlepší materiály. Možná jdeme proti sobě, ale naším cílem je, aby jste si u nás nekupovali každý rok nové tričko.

2. CIRKULÁRNÍ EKONOMIKA

Chceme, aby celá výroba nadále zůstala a rozvíjela se v České republice, kde bylo tohle řemeslo vždy tradicí.  Oblečení navrhujeme a vyrábíme v baťovském Zlíně a patentované materiály odebíráme od rodinné firmy z Brna. Dělají to poctivě už 25 let. Lokální výroba totiž snižuje nejen ekologickou stopu způsobenou transportem, ale je i společensky zodpovědnější než převádění výroby do rozvojových zemí.  Chceme ulevit planetě a tvým starostem. Naší vizí je dokonale uzavřený kruh, kdy nám po několika letech tričko odevzdáš a my jej ekologicky zrecyklujeme a využijeme pro výrobu dalšího oblečení. Nepřejeme si, aby se naše produkty dostali na skládku.

3. ZODPOVĚDNOST K PŘÍRODĚ

Nyní čelíme největší výzvě naši civilizace - přežití. Změny klimatu již nemůžeme přehlížet. Připojili jsme se  lidem, kterým není současná situace jedno. Proto se aktivně zapojujeme do projektů pro ochranu přírody, nebo sami vymýšlíme své aktivity. To nejjednoduší, co děláme je, že z každého prodaného kusu jde část peněz na podporu smysluplným projektům. Nejsme jen další značkou - jsme hnutí.

ZMĚNY KLIMATU

ČELÍME NEJVĚTŠÍ VÝZVĚ

Změny klimatu se nedají popřít. Globální ekonomika, kapitalismus a konzumní společnost se výrazně podepsalo pod nejhorší stav naši přírody. Podle prognóz máme jen 10 let na záchranu tohohle krásného světa za předpokladu, že udržíme hranici otepletí pod 1,5°C. Říkáme STOP nadprodukci a konzumnímu životu, kácení deštných pralesů, lesů a znečišťování oceánů, jezer a řek. 

VŠICHNI JSME SOUČÁSTÍ PŘÍRODY

Každá příčina má následek. Všechno je mezi sebou propojené v dokonalý ecosystém, který je odolný, ale není nezničitelný. Svým jednáním narušujeme rovnováhu a stabilitu. Přirozené procesy nefungují jak by měly a kvůli tomu mizí z naši planety vzácné druhy zvířat a celkově se mění klima po celé planetě. Už nyní pociťujeme, čím dál větší vedra a sucha. Společně můžeme zabránit katostrofickému scénáři. V Growe rozhodně jen nepřihlížíme a aktivně se snažíme jednat. 

1. UDRŽITELNÁ VÝROBA

Chceme v co nejbližší možné době vyrábět z recycklovaných a přírodně-funkčních materiálů, které nezatěžují přírodu. Snažíme se, abychom měli, co nejmenší dopad na životní prostředí, proto naším cílém je být co nejvíce ZERO WASTE. 

2. FINANČNÍ PODPORA

Z každého prodaného kusu putuje část peněz na podporu projektům, které se snaží zachránit to nejcennější - Matku Zemi. Jedná se o projekty, které zabraňují kácení pralesů, podporují sázení nových stromů, nebo čistí oceány. Chceme vrátit domov těm, kterým jsme ho zničili a znovu nastolit rovnováhu.

3. AKTIVNĚ JEDNAT

Máme sepsaných už pár zajímavých aktivit, které chceme nastartovat. Také se chceme angažovat a spolupracovat s organizacemi, které to vidí stejně. Nebudeme jen přihlížet. Jsme přesvědčeni, že někdy stačí málo k tomu, abychom mohli inspirovat druhé. Přejeme si, aby se co nejvíce lidí probudilo a začali žít vědomě a zodpovědně. 

DODRŽÍŠ TYTO JEDNODUCHÁ PRAVIDLA?

1.

TRIČKO BUDU NOSIT MINIMÁLNĚ 1,5 LET

2.

MOJE OBLEČENÍ NESKONČÍ NA SKLÁDCE. BUĎ HO DARUJI, PRODÁM DÁL, NEBO HO POŠLU ZPÁTKY DO GROWE, KDE ZAŘÍDÍ, ABY SE Z RECYKLOVALO

3.

SNAŽÍM SE ŽÍT VÍC MINIMALISTICKY A BÝT ZODPOVĚDNĚJŠÍ K PŘÍRODĚ